Chubb, ACE European Group’un Türkiye operasyonlarının başına Emre Buğday’ı getirdi

Dünyanın en büyük halka açık Sabit Kıymet ve Kaza sigortacısı Chubb, ACE European Group’un Türkiye operasyonlarının başına Emre Buğday’ı getirdiğini duyurdu.

Emre Buğday, şirketin Türkiye’deki sabit kıymet, kaza, sağlık ve tüketici sigortalarinin performans, strateji ve gelişiminin yönetiminden sorumlu olacak.

Elektrik üretimi, enerji, telekomünikasyon, petrokimya ve inşaat gibi Türkiye ekonomisi için önemli sektörlerde uzmanlaşan Buğday, sigortacılık sektöründe 15 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. Son olarak Marsh Türkiye’de Broking ve Hasar Danışmanlığı Bölüm Direktörü olarak görev yapan Buğday, burada kurumsal müşteriler için yeni risk transfer çözümleri üretmek, iş planlaması ve strateji geliştirmekten sorumluydu. Buğday, daha öncesinde ise Anadolu Sigorta’da Sabit Kıymet ve Mühendislik sigortalarından mesuldü.

Chubb Avrasya ve Afrika Bölge Başkanı Giles Ward, Buğday’ın atama kararı hakkında şunları söyledi: “Türkiye, Chubb için Avrasya ve Afrika’daki en önemli pazarlardan biri. Emre Buğday, planlarımız doğrultusunda Türkiye’deki odaklı büyümemize yardımcı olacak. Yeni Chubb, dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri. Buğday, tüm Türkiye ekibiyle birlikte, sigortacılarımızın, ortaklarımızın ve müşterilerimizin global imkanlarımızdan yararlanmalarını sağlayacak, ihtiyaç duydukları sigorta çözümlerini geliştirecek. Bununla birlikte Chubb’ın temsil ettiklerini hayata geçirecekler. Kaliteli sigortacılık hizmetleri ve titiz bir uygulama. Buğday’a hoş geldin diyor ve yeni görevinde başarılar diliyorum.”

Chubb Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye Bölge Müdürü Nikolay Dmitriv ise “Emre Buğday, sigortacılık sektöründeki engin tecrübesi, stratejik yönetim becerileri ve pazardaki güçlü ilişkileri sayesinde Türkiye’deki operasyonlarımızı başarıyla yönetecek; Türkiye’deki müşterilerimize bekledikleri ve layık oldukları kaliteli hizmeti ve çözümleri sunacaktır. Kendisiyle birlikte çalışacak olmaktan mutluyum” dedi.

Diğer Haberler