Garanti Emeklilik, A.L.F.A. Awards’ta Müşteri Memnuniyetini En İyi Yöneten Emeklilik ve Hayat Markası Seçildi

Başarılı çalışmalarıyla kazandığı prestijli ödüllere yenilerini eklemeyi sürdüren Garanti Emeklilik, müşteri deneyimini en iyi yöneten şirketlerin ödüllendirildiği A.L.F.A. Awards’ta hayat emeklilik sektöründe “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” ödü


Sigortahaber.com.tr - Garanti Emeklilik, sektöründe fark yaratan uygulamalarıyla kazandığı saygın ödüllere yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Kurum, Marketing Türkiye dergisi tarafından düzenlenen, sikayetvar.com’da yer alan gerçek şikayetleri temel alan ve araştırma metodolojisi Method Research Company tarafından geliştirilen A.L.F.A. Awards’ta “Müşteri Memnuniyetini En İyi Yöneten Emeklilik ve Hayat Markası” seçildi.

Marketing Türkiye iş birliği ile düzenlenen organizasyonda kazananlar, sikayetvar.com kullanıcılarının puanlamalarına göre belirlendi. sikayetvar.com’a gelen şikayetlerin yönetimi ve bu süreçten sonra müşteride oluşan algının ölçümlenmesi ile “müşteri deneyim endeksi” oluşuyor. Şikayetin çözüm sürecinden, sunulan hizmet ve çalışmaların kalitesine, bunların marka algısına etkisine kadar pek çok düzeyde müşteri memnuniyeti parametresinin bizzat müşteriler tarafından ölçümlenmesiyle sonuçların belirlendiği ödüllerde Garanti Emeklilik, hayat emeklilik sektöründeki öncü ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” ödülüne layık görüldü.

“Müşteri memnuniyeti tüm çalışmalarımızın merkezini oluşturuyor”

Garanti Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı K. Çağlayan Bakaçhan müşteri memnuniyetini merkezine alan bir anlayışla sektördeki çalışmalara öncülük ettiklerini vurguladı. Bakaçhan, sözlerine şöyle devam etti; “Kurulduğumuz günden bu yana insan odaklı çalışmalarımız ile sektörümüze yeni bir soluk getirirken, çalışmalarımızı müşterilerimizin yüzünü güldürmek amacıyla sürdürüyoruz. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler, daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için bizlere yol gösteriyor. Bugün sektörümüzde örnek gösterilen hizmet ve uygulamalarımızla böylesine önemli bir ödüle layık görülmek Garanti Emeklilik ailesi olarak bizleri oldukça mutlu etti.”

Diğer Haberler