Sigortacılık Haftası Turgutlu’da kutlandı

Sigortahaber.com.tr - TURGUTLU İlçesi’nde faaliyet gösteren sigorta acentaları, 25-31 Mayıs Sigortacılık Haftası nedeniyle Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Fatih Akkaynak’ın organize ettiği kahvaltıda bir araya geldi. TUTSO Üyesi Akkaynak, sektördeki acentaların sıkıntılarını Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla bir üst merciye ulaştırmak, çözümü için birlikte karar vermek adına Turgutlu’da ilk adımı attıklarını kaydetti.

TUTSO 7.Meslek Komitesi’nde yer alan Halil İbrahim Arpat’ın yerine gelen yedek üye Gazel Sigorta Turgutlu Temsilcisi Fatih Akkaynak, ilçede faaliyet gösteren sigorta acentaları ve çalışanlarını kahvaltıda ağırladı. Saray Park’ta düzenlenen kahvaltıya TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, TUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Eğerci, TUTSO Meclis Başkanvekili Okhan Karakol, TUTSO Yönetim Kurulu Muhasip Üye Zeynel Yaşar, TUTSO çalışanları, 25 sigorta acentaları ve çalışma arkadaşları katıldı.

Genç Sigortacılar Platformu adı altında bir araya gelmek istediklerini ve bundan sonra bir sigorta temsilcisinin, sektördeki güncel değişen yasaların takipçisi olmak için TUTSO’da görev almasının zorunlu hale geldiğini belirten Gazel Sigorta Temsilcisi Fatih Akkaynak: “Sigortacılık Haftası nedeniyle sektörde faaliyet gösteren iş ortaklarımız olan Turgutlu ve Ahmetli’deki banka şube müdürlerine birer buket çiçek gönderdim. Hepsi olumlu şekilde geri dönüş yaparak bu beraberliğin devamı konusunda kendileri de birlik mesajları verdi. Bu organizasyonlar Ticaret ve Sanayi Odaları önderliğinde Ankara – İstanbul – İzmir – Manisa olmak üzere 2012 yılından bu yana aktif olarak yapılmakta, sigortacılık bilinci her geçen gün artmaktadır. Sektördeki biz acentaların sıkıntılarını oda aracılığıyla bir üst merciye ulaştırmak, çözümü için birlikte karar vermek adına Turgutlu’da ilk adımı bugün atmış bulunmaktayız.” Dedi.

Oda faaliyetlerinden bahseden TUTSO Başkanı Faruk Aydın ise, “Fatih Akkaynak arkadaşımızın aramıza katılması bize güç vermiştir.” diye konuştu.

Etkinlikte sigortacılık mesleğine katkıları bulunan, gönül vermiş emektarlar unutulmadı. Genç Sigortacılar Platformu adı altında Halil İbrahim Arpat, Cengiz Küçük, Haluk Akdağ, Haluk – Gülseren Acar’a plaket takdim edilirken, şehir dışında olan Hulki Gazel de unutulmadı.

turgutluyanki.com

Diğer Haberler